Procedura przyjęcia Pacjenta w czasie epidemii COVID-19


Procedura przyjęcia Pacjenta w czasie epidemii STOMATOLOGIA

Wszystkie wizyty w gabinecie B&S-DENT umawiane są wyłącznie drogą telefoniczną. Pacjent umawiający się na wizytę jest poddawany telefonicznej ankiecie kwalifikującej go do wizyty. Pacjenci „z ulicy” nie będą przyjmowani. Istnieje możliwość konsultacji na odległość z lekarzem w formie teleporady o wcześniej umówionej godzinie za pomocą komunikatora whatsapp lub przez telefon. Teleporada dotyczy tylko pacjentów których historię leczenia posiadamy.

PRZED WIZYTĄ – JESZCZE W DOMU:

Prosimy o zmierzenie temperatury swojego ciała lub dziecka w domu – DZIEŃ przed wizytą. Jeśli temperatura została obniżona dzięki przyjmowanym lekom – prosimy o odwołanie umówionej wizyty. W dniu wizyty temperatura zostanie zmierzona ponownie przed przyjęciem na wizytę. W przypadku niejednoznacznego pomiaru temperatury (powyżej 37*C), zostanie wykonany płatny kasetkowy test antygenowy (50zł) z wymazu z nosogardzieli firmy BIOSENSOR, wynik testu otrzymamy po ok. 10min. Jeżeli test będzie negatywny – pacjent zostanie przyjęty, jeżeli pozytywny będziemy musieli zgłosić taki wynik testu do Sanepidu i skierować pacjenta na kwarantannę. Przyjście na wizytę pomimo przebywania na kwarantannie (na postawie danych z systemu EWUŚ) jest złamaniem prawa i będzie zgłoszone do odpowiednich organów państwowych

W DNIU WIZYTY:

 1. Wszystkie potrzeby fizjologiczne prosimy załatwić w domu. Toalety w budynku ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego są zamknięte i otwierane tylko w sytuacjach krytycznych.

 2. Prosimy o dokładne umycie zębów przed wizytą. W budynku nie będzie to możliwe.

 3. Prosimy o PUNKTUALNOŚĆ – wobec obecnej sytuacji epidemicznej i konieczności zachowania SUROWYCH norm bezpieczeństwa czas potrzebny do przygotowania gabinetu przed przyjęciem kolejnego pacjenta znacząco się wydłużył, dlatego SPÓŹNIENIE oznacza REZYGNACJĘ Z WIZYTY.
 4. Proszę NIE zabierać ze sobą na wizytę żadnych dodatkowych rzeczy, jak np. szczoteczka do zębów, parasol, torebka, zakupy, biżuteria itp.

 5. PROSIMY NIE PRZYCHODZIĆ na wizytę Z OSOBĄ TOWARZYSZĄCĄ – nie zostanie ona wpuszczona na poczekalnie. W przypadku nieletnich (do 16 roku życia) lub niepełnosprawnych, razem z dzieckiem wpuszczony będzie JEDEN rodzic – poprosimy go o pozostanie w strefie poczekalni.

 6. Informujemy, że każdy Pacjent a także rodzic lub opiekun dziecka będzie zobowiązany do wypełnienia ankiety epidemiologicznej oraz ankiety zdrowotnej a także będzie miał wykonany pomiar temperatury. Odmowa wypełnienia dokumentów skutkuje odwołaniem wizyty.
 7. Pracujemy w warunkach panującej epidemii, prosimy zatem aby podczas wizyty w naszym gabinecie NICZEGO NIE DOTYKAĆ – NIE OPIERAĆ SIĘ O BLATY, DRZWI, ELEMENTY WYPOSAŻENIA I ZAWSZE POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z ZALECENIAMI PERSONELU.

 8. W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST DOPUSZCZALNE samodzielne poruszanie się po terenie gabinetu, z uwagi na konieczność dokonywania dezynfekcji pomieszczeń po zakończonej wizycie w gabinecie.

 9. Prosimy również aby poruszając się po naszym gabinecie PRZESTRZEGAĆ zalecanej odległości 1,5-2 m od KAŻDEJ OSOBY oraz bezwzględne noszenie maseczki.

PRZED WEJŚCIEM DO GABINETU:

 1. Po przybyciu do gabinetu, nasz personel wykona pomiar temperatury, poprosimy o dokonanie wstępnej dezynfekcji rąk środkiem dezynfekującym. Prosimy posiadać założoną maseczkę na usta oraz nos.

 2. Zostanie Pan/Pani poproszony o założenie czepka ochronnego*, rękawiczek* oraz wypełnienie ankiety zdrowotnej. Tuż przed wejściem do gabinetu prosimy o przejście przez mate dezynfekcyjną znajdującą się w wejściu do każdego z gabinetów. (*w zależności od rodzaju planowanego zabiegu).

 3. PROSIMY aby BEZWZGLĘDNIE postępować zgodnie z zaleceniami naszego personelu.

PO WIZYCIE:

Płatność za wizytę̨ prosimy regulować najlepiej z użyciem karty płatniczej, telefonu w ostateczności gotówką w rejestracji. Kolejną wizytę będzie można umówić w rejestracji lub telefonicznie. Pacjent otrzyma od nas SMS lub telefon potwierdzający następną wizytę na jeden lub dwa dni przed jej terminem.

Z powodu Epidemii, wprowadziliśmy w gabinecie zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia nowe rygorystyczne środki ochrony osobistej personelu oraz pacjentów. W gabinecie zostały także zainstalowane urządzenia oczyszczające i sterylizujące powietrze Nano-Care za pomocą specjalnych filtrów a także lampy emitujące promieniowanie UV-C oraz ozon.