Turystyka stomatologiczna


Turystyka stomatologiczna / Dental travel Jeżeli wybierasz sie na wakacje w okolice Konina – połącz wypoczynek z fachowym leczeniem stomatologicznym. Konin położony jest pomiędzy Poznaniem ( Konin-Poznań=100km) a Warszawa (Konin-Warszawa=200km) i Łodzią ( Konin Łódź = 100km) Osoby przybywające z zza granicy mogą korzystać z trzech międzynarodowych lotnisk – 1. Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie 2. Port Lotniczy – Ławica w Poznaniu a także 3. Port Lotniczy w Łodzi. Z każdego z tych miast do Konina jest dogodny transport drogowy ( Autostrada A2 z Warszawy do Berlina przez Łódź, Poznań) lub kolejowy.

Konin położony jest w centralnej części Polski, w pasie nizin, w obrębie Wielkiej Niziny Wielkopolskiej. Jest to teren odznaczający się dużym urozmaiceniem, z szeregiem dolin, o dogodnym połączeniu wodnym z głównymi systemami rzecznymi środkowej Europy. Walory te pozwalają na wyodrębnienie kilku obszarów rekreacyjno – turystycznych, wyróżniających się szczególnie korzystnymi cechami środowiska naturalnego:
Region Powidzki skupiony nad jeziorami w płn. – zach. części woj., dość dobrze zorganizowany i zagospodarowany, z ośrodkami w Witkowie, Skorzęcinie, Wilczynie i Powidzu,
Region Ślesińsko – Goplański z ośrodkami wypoczynkowymi w Mikorzynie, Ślesinie i Skulsku,
Region Uniejowski obejmujący ośrodek turystyczno – wypoczynkowy w Uniejowie oraz obszar rekreacyjny wokół zbiornika retencyjnego Jeziorsko,
Lasy Bieniszewskie i Złotogórskie stanowiące strefę rekreacyjną wokół Konina,
Region Jeziora Brdowskiego i Lubstowskiego stanowiących zaplecze rekreacyjne dla Koła i Sompolna,
Region Pyzderski cechujący się szczególnymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi oraz cennymi zabytkami.

W regionie znajduje się szereg ciekawych obiektów zabytkowych, przyciągających turystów. Szczególnie atrakcyjne miejsce na naszej mapie turystycznej stanowi Ląd; znajdujący się tam pocysterski zespół klasztorny stanowi atrakcję turystyczną na miarę europejską, choćby z uwagi na usytuowanie na Europejskim Szlaku Cysterskim. Licheń Stary, bardzo ważny ośrodek pielgrzymkowy z Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, licznie odwiedzany przez pątników z całego świata. Przetrwały tu do dnia dzisiejszego zabytki architektury i sztuki, będące świadectwem świetności regionu od czasów najodleglejszych. Mamy tutaj cały przekrój stylów architektonicznych, począwszy od budowli romańskich w Kazimierzu Biskupim, Kościelcu i Starym Mieście, poprzez gotycki kościół w Gosławicach i zamek w Uniejowie, czy barokowy kościół w Lądzie. Interesujący jest również pałac w Ciążeniu, nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także na unikalne zbiory literatury masońskiej. Ślady zdarzeń z historii regionu znaleźć możemy w Pyzdrach, Ignacewie, Chełmnie nad Nerem.

Istotnym atutem przyjazdu do Konina jest bogatość regionu obfitego w rożne atrakcje gdzie nie sposób jest sie nudzić, dodatkowo swój urlop w regionie można połączyć z atrakcyjną ofertą stomatologiczną naszej kliniki B&S-DENT opartej na najnowszej technologii diagnostycznej, zastosowaniu nowoczesnych procedur leczenia i wysoko wykwalifikowanej kadrze lekarskiej.

Bliżej z bazą hotelową można zapoznać się tutaj . ( http://www.polhotels.com/cities/Konin_frm2.htm ). Zalecamy rezerwację miejsc hotelowych przez portale takie jak hotels.com, hrs.com, booking.com, orbitz.com itp.

Więcej o regionie dowiecie sie Państwo z poniższych linków:

http://www.konin.pl/pttk/gate.htm Konin i region
http://www.konin.pl/en/index.php?id=34 ; Konin
http://www.lichen.pl/ ; Licheń
http://www.kalisz.pl/portal.php?lang=pl ; Kalisz
www.poznan.pl ; Poznań
http://mapy.google.pl/maps?f=q&hl=pl&geocode=&q=konin,+polska&ie=UTF8&z=14 .Google Maps