Endodoncja Mikroskopowa

październik, 2016


Endodoncja – Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja jest jedną z kluczowych specjalizacji w nowoczesnej stomatologii. Prawidłowe leczenie endodontyczne jest gwarantem długoletniego użytkowania wyleczonego zęba. W zapomnienie powoli odchodzi  wielomiesięczne leczenie kanałowe jednego zęba i kilkakrotne wymiany opatrunków, ale nie zawsze.

Dziś leczenie kanałowe przeprowadza się pod mikroskopem. Ogromne powiększenie pozwala lekarzowi na precyzyjne odnalezienie nawet niewidocznych gołym okiem kanałów i ich odgałęzień. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonuje się na jednej wizycie co zapobiega kilkukrotnemu nadkażaniu leczonych kanałów. Zabieg jest w 100 % bezbolesny i komfortowy dla pacjenta , gwarantuje jednocześnie najbardziej precyzyjne usunięcie martwej tkani i umożliwia bardzo dokładne wypełnienie kanału. Leczenie kanałowe pod mikroskopem tzw. endodoncja mikroskopowa pozwala lekarzom uratować te zęby, które bez mikroskopu mogłyby być wyłącznie usunięte.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to również większa satysfakcja lekarza ponieważ dzięki technice powiększenia i lepszego oświetlenia pola zabiegu może on poprawić jakość i precyzyjność swojej pracy.

W naszym gabinecie, leczenie kanałowe pod mikroskopem stosowana jest w celu:

  • zlokalizowania ujść kanałowych głównych i dodatkowych (najczęściej niewidocznych gołym okiem)
  • pierwotnego lub ponownego udrożnienia kanałów bardzo cienkich lub żle wypełnionych pierwotnie
  • usunięcia pozostawionych lub złamanych narzędzi endodontycznych, ćwieków, wkładów
  • zamknięcia perforacji w dnie komory lub korzeniu zęba
  • leczenia resorpcji zewnętrznych i wewnętrznych

Aktualnie leczenie mikroskopowe wykonywane jest przez Dr Rafał Przybylski w zewnętrznym gabinecie współpracującym z naszą przychodnią. Jeżeli jest wskazanie do takiego leczenia, kierujemy Pacjenta pod wskazany adres do lekarza który zajmie się częściowym lub całkowitym leczeniem endodontycznym pod mikroskopem.