Radiografia cyfrowa


Nasz gabinet dysponuje najnowocześniejszym systemem radiografii cyfrowej DIGORA OPTIME stosowanym w stomatologii do wykonywania zdjęć małoobrazkowych (punktowych) a także posiadamy sprzęt do wykonywania zdjęć Panoramicznych, Cefalometrycznych, Zatok, CBCT w technologii 3D (więcej w dziale Klinika – Diagnostyka RTG).

Skaner DIGORA Optime, system wewnątrzustnej radiografii cyfrowej skonstruowano tak, aby ułatwił i usprawnił pracę w praktyce dentystycznej w dziedzinie diagnostyki radiologicznej. Urządzenie o małych rozmiarach jest bardzo łatwe w obsłudze i szybkie w działaniu. Już po chwili od wykonania zdjęcia RTG jego efekt pojawia się na monitorze komputera.

W połączeniu z najnowszym oprogramowaniem Digora  pozwala znacznie uprościć proces obróbki zdjęć, a tym samym poprawić efektywność pracy. Proces uzyskiwania obrazu został uproszczony do minimum, obsługa skanera sprowadza się w zasadzie do jednego przycisku, obraz pojawia się na ekranie w zaledwie kilka sekund. Płyty obrazowe dają się pozycjonować równie łatwo jak film (w odróżnieniu od wiele grubszych sensorów CCD). Odczyt jest w 100% automatyczny i trwa zaledwie kilka sekund. Nie wymaga dodatkowych urządzeń (jak np. zewnętrznych urządzeń do kasowania danych z nośnika). Wymienione cechy pozwalają na płynną i szybką obsługę całego procesu obrazowania, co daje lekarzowi znacznie więcej czasu, który może poświęcić pacjentowi.

System Digora Optime oparty jest na bardzo czułej i inteligentnej technologii odczytu płytek obrazowych, pozwalającej uzyskać wysoką jakość obrazu o wyjątkowo szerokim zakresie dynamiki. W rezultacie na otrzymanym zdjęciu widoczne są nawet drobne szczegóły np. pilniki endodontyczne o grubości 0,06 mm. Ponadto system Digora Optime umożliwia redukcję czasu naświetlania i praktycznie eliminuje niedoświetlenie i prześwietlenie obrazów

Opracowanie: lek. stom. Łukasz Balcerzak