Protezy na implantach


Implanty umieszcza się z powodzeniem już od ponad 40 lat. Poniższa informacja będzie dla Ciebie interesująca i przydatna, odnosząc się do przyszłych oczekiwań co do implantów oraz osadzanych na nich protez. Akceptacja wszczepów zębowych przez kość i tkankę dziąsłową jest znakomita, jednak co poniektóre implanty mogą zawieść. Dodatkowo, protezy osadzone na implantach są podatne na zjawisko zużywania się i/lub pękania bądź złamania się. Każde z tych zajść wymaga od Ciebie natychmiastowej uwagi oraz interwencji. Proszę skontaktować się z nami, jeżeli wyniknie którekolwiek z poniższych:

1. Uczucie luzu

2. Dziwne, odmienne od dotychczasowego wrażenie

3. Klikanie bądź metaliczny odgłos zatrzasku podczas jedzenia

4. Pęknięcie, złamanie lub odłamanie się części protezy

5. Zaczerwienie tkanki dziąsłowej wokół wszczepu

6. Uczucie odmiennego zgryzu

7. Bolesność.

Uczynimy co w naszej mocy, ażeby zapewnić Tobie możliwie najwyższą jakość usługi. Trwała pomyślność w użytkowaniu implantów i protezy zależy od Ciebie. Proszę przestrzegać tu następujących wytycznych:

1. Odwiedzać nas na przegląd, zdejmowanie nalotu i kamienia oraz polerowanie przynajmniej co sześć miesięcy

2. Czyścić implant(y) codziennie, szczególnie przed snem, stosując:

A. Nici dentystyczne,

B. Irygatory wodne

C. taśmy do oczyszczania mostów

D. Szczoteczką do zębów

E. Mechaniczną szczoteczką Interplak

F. Preparat Peridex

Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń codziennego dokładnego czyszczenia protezy na implantach skróci w znacznym stopniu jej trwałość.
Przy rozwiązaniu tego rodzaju oczekujemy, iż uzupełnienie będzie służyć długie lata. Z czasem jednak stopniowo dochodzić będzie do naturalnego zaniku dziąseł co jest fizjologicznym procesem.

Opracowanie: lek. stom. Łukasz Balcerzak