Jak prawidłowo myć zęby


Teoretycznie najprostsze pytanie, jednak wiele z nas nie zna prawidłowych technik. Radzimy jak prawidłowo i skutecznie myć zęby

Możesz uśmiechać się zagadkowo, możesz też bez skrępowania prezentować w uśmiechu rząd zdrowych i pięknych zębów. Jeśli wybierasz drugą opcję, skompletuj profesjonalny zestaw, który wesprze Cię w codziennej pielęgnacji uśmiechu. Poznaj zabójcze dla bakterii techniki szczotkowania i sprawdź, czy twoja półka w łazience mieści wszystkie niezbędne przyrządy i preparaty.


Idealna szczoteczka do zębów
To, czy używasz manualnej czy elektrycznej, ma znaczenie drugorzędne, bo po opanowaniu właściwej techniki każda spełni swoją rolę, ale warto zwrócić uwagę na jej włosie.
Zbyt twarde kaleczy dziąsła, dlatego bezpieczniej jest wybierać te oznaczone jako „medium” lub najdelikatniejsze – „soft”, zwłaszcza gdy przy szczotkowaniu pojawia się krwawienie.
Giętka główka ułatwia dotarcie do trudniej dostępnych zakamarków jamy ustnej. Rozmiar także ma znaczenie. Nie bez przyczyny szczoteczki dziecięce bywają nawet dwa razy mniejsze od tych przeznaczonych dla dorosłych – są dostosowane do warunków fizycznych użytkownika, zarówno jeśli chodzi o główkę, jak i rączkę. Ta ostatnia powinna bez trudu mieścić się w dłoni.
Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

szczotkowanie
Przy prawidłowym myciu zębów szczoteczkę ze względów higienicznych wymieniaj co 2 -3 miesiące. Pamiętaj jednak – nawet po SZEŚĆDZIESIĘCIU dniach pracy szczotki od jej główki nie powinien odstawać ani jeden włosek. Jeśli jest inaczej, to znaczy że myjesz zęby nieprawidłowo, często zbyt agresywnie i powinieneś porozmawiać o tym z higienistka lub lekarzem podczas wizyty kontrolnej.