Irygatory wodne Waterpik


Nowe modele irygatorów Waterpik® są wynikiem intensywnie prowadzonych badań naukowych i klinicznych. Używane codziennie chronią dziąsła i zwalczają niebezpieczne bakterie, które powodują powstawanie płytki nazębnej. Jednocześnie masaż i stymulacja dziąseł powoduje ich lepsze ukrwienie w wyniku czego stają się mocne i elastyczne. Zdrowe dziąsła są bardziej odporne na tworzenie się płytki nazębnej i zapalenia dziąseł.

Wyniki badań naukowców dowiodły, że codzienne mycie zębów szczoteczką do zębów i korzystanie z nici dentystycznych nie jest wystarczające, aby utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Używanie irygatora do higieny jamy ustnej może pomóc w dopełnieniu codziennej higieny jamy ustnej, ponieważ irygator usuwa resztki jedzenia oraz osad płytki nazębnej z najdalszych części jamy ustnej, przestrzeni międzyzębowych, spod mostów, koron i aparatów stałych. Szczoteczka do zębów nie dociera do tych miejsc, a przepływająca ślina nie oczyszcza ich dostatecznie. Właśnie z tego powodu irygacja jamy ustnej jest niezbędnym zabiegiem w optymalnym utrzymaniu higieny jamy ustnej. Wypłukuje ona i usuwa bakterie, które powodują powstawanie płytki nazębnej oraz pozbawia ich otoczenia, w którym mogłyby się rozwijać. Wynalezienie irygatora do higieny jamy ustnej stworzyło nowy jej wymiar. WaterPik® zrewolucjonizował zabiegi terapeutyczne zębów i dziąseł. Niewątpliwy wpływ na ten fakt miały wyniki badań, które dowodzą że irygacja punktowa WaterPik® przynosi doskonałe rezultaty w oczyszczaniu, masowaniu i stymulowaniu dziąseł. Użycie irygatora WaterPik® do higieny jamy ustnej jako zabiegu uzupełniającego znacznie zmniejsza krwawienie i zapalenie dziąseł w porównaniu z zastosowaniem wyłącznie tradycyjnych metod utrzymywania higieny jamy ustnej.

ZALETY PRODUKTU:

– klinicznie sprawdzony, w 93% skuteczniejszy niż czyszczenie nitką dentystyczną w profilaktyce zapalenia dziąseł.
– badania naukowe dowiodły że po 28 dniach używania irygatora nastąpiło w 40%-93% obniżenie krwawienia i zapalenia dziąseł.
– zdrowsze dziąsła już po 14 dniach.
– usuwa bakterie głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje rezultatów.
– masuje dziąsła, w efekcie zyskują silny i zdrowy wygląd.
– idealny do czyszczenia wokół stałych aparatów ortodontycznych, dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki.
– 10 stopni regulacji ciśnienia.
– nowy wygląd oraz 20% cichszy niż poprzednie modele.
– zbiornik z pokrywą ułatwia utrzymanie go w czystości i przechowywanie akcesoriów.

Twoje zęby powinny Ci służyć przez całe życie! Regularne zabiegi profilaktyczne mogą pomóc Ci w utrzymaniu zdrowych zębów przez długie lata Twój lekarz stomatolog zaleca wizyty kontrolne zależnie od stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. Wizyty te są ważne z wielu względów.

Zakupu urządzeń WaterPik można dokonać na stronach www.equadent.pl

Opracowanie: lek. stom. Łukasz Balcerzak