Profilaktyka zdrowotna dla m. Konina

sierpień, 2014


W dniu 31.08.2014 w Amfiteatrze w Koninie odbyła się Feta na zakończenie lata zorganizowana przez miasto Konin. Gwiazdą wieczoru był występ popularnego zespołu Lady Pank.

Feta była zorganizowana przez przez CKiS-DK Oskard, Miasto Konin, Radio Zet Gold, TV Wielkopolska, konińskie instytucje kultury, stowarzyszenia, fundacje, lokalne media oraz sponsorów. Było kreatywnie, sportowo, naukowo, kulinarnie i rodzinnie.

Koncert był poprzedzony dużą akcją profilaktyczną zorganizowaną dla mieszkańców miasta Konina przez fundacje ” Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu oraz Klinikę Stomatologiczną B&S-DENT w Koninie. W akcji tej można było m.in. dokonać pomiaru ciśnienia krwi, pobrać krew, a także zbadać stan uzębienia w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Nasza klinika B&S-Dent oferowała darmowe przeglądy dla dzieci do 16 roku życia ale także dla kobiet w ciąży. Głównym sponsorem akcji od strony stomatologicznej była firma Colgate oferująca płyny, pasty i szczoteczki do zębów. Podczas całej akcji przebadano 200 pacjentów. Popularność akcji przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów, zakończyła się ona wielkim sukcesem.